8. kolovoza 2021.

Poraz u Velikoj, pobjeda u Vetovu

Naši seniori nisu uspjeli doći do pobjede nad županijskim rivalom Slavonijom iz Požege i finala nogometnog kupa naše županije. Plavi su bili uspješniji i slavili s 3:1 na krilima našeg Kutjevčanina Ivana Antunovića koji je postigao dva pogotka. treći je dodao Matej Peharda dok je izjednačujući pogodak postigao Ivan Jakešević pa se s 1:1 otišlo na odmor da bi u nastavku sredinom poluvremena s dva brza pogotka Slavonija riješila pitanje pobjednika i prolaz u finale koje će se igrati 18,kolovoza. Tako su se Požežani ponovo pokazali uspješnijima u kup natjecanju gdje su u zadnjih nekoliko godina tri puta bili uspješniji – jednom u Kutjevu, jednom u Požegi sada u Velikoj dok u posljednja tri prvenstvena ogleda naši Zeleni nisu doživjeli poraz upisavši dvije pobjede i jedan remi.

Iznimno nervozna utakmica u kojoj se domaćin bolje snašao i zasluženo pobijedio. Mislim da obje ekipe nisu pokazale ono najbolje što mogu. No iz svakog poraza treba izići jači i siguran sam da će tako i biti. Čestitke svim sudionicima današnjeg susreta – nakon susreta je izjavio trener naše momčadi Marko Žigić.

S druge strane su naši juniori kombinirani s dijelom seniora odigrali hrabru utakmicu i zaslužili finale memorijalnog turnira Damir Kordiš u Vetovu. Nakon regularnih 90 minuta nije bilo pobjednika pa su se naši mladići bolje snašli u raspucavanju i ostvarili pravo igranja za trofej najbolje momčadi turnira. U efikasnoj utakmici sa čak 6 pogodaka nismo dobili konačnog pobjednika, a za Zelene su zabijali dva puta Matej Iličić i jednom Drago Matijević, a treba istaknuti i našeg novog vratara Patrika Gugeca koji je kod 3:2 za Kaptol u 85.minuti obranio kazneni udarac, a u igri se istaknuo naš dragulj Matej Iličić koji je dobru igru okrunio s dva pogotka..

Prvi dan turnira

NK Kaptol – NK Kutjevo 3-3 ( 4-5 ) (Mile Pavelić 59′, 82′, Branko Sadilek 62′ / Matej Ilićić 6′, 27′ Drago Matijević 88′)

HNK Graševina – NK Eminovci 1-3 (Filip Jakobović 85′ / Patrick Lončar 13′, Bojan Crepulja 80′ Ante Blažević 90′)