9. ožujka 2020.

Remi u prvom ovogodišnjem prvenstvenom susretu na ŠRC Kutjevo

Zanimljiv susret bogat prigodama, uzbuđenjima i pogocima odigrali su stari znanci iz prošlogodišnje MŽNL Kutjevo i Vuteks Sloga. Na kraju je podjela bodova realna i trebala bi zadovoljiti oba takmaca iako obje ekipe mogu žaliti za pobjedom.

Počelo je odlično za naše nogometaše je već u 7. minuti na jednu loptu ubačenu s lijevog boka najbolje reagira Mario Majstorović i donosi prednost svojoj momčadi. Pred kraj poluvremena stvorili smo nekoliko opasnih situacije, a najbolju je zapucao Domagoj Majetić, tj.sjajno je s linije gola izbacio Glamočak pa se na odmor otišlo s minimalnom prednosti Kutjeva iako bi s obzirom na prilike u tom periodu bilo objektivnije da je prednost bila izraženija.

U drugom dijelu ravnopravna igra u kojoj su gosti potvrdili da su jako dobra momčad pa su 63. minuti dobili priliku iz kazenenog udarca, ali Vasić fenomenalno brani, pa onda još jedan odličan udarac nakon što je odbio loptu i na kraju lovi i treći pokušaj Vuteksa u istoj akciji. U 72. minuti mladi Dominik Križanović pogađa za 1:1, izašao je sam pred Vasića koji mu prvi udarac fantastično brani, no kod drugog više nije imao nikakve šanse.

Desetak minuta nakon toga Mladen Zgonjanin sretno i spretno gura loptu u gostujuću mrežu za novo vodstvo Kutjeva, a gosti uzvraćaju na isti način za 2:2 što se pokazalo i konačnim rezultatom.

–  Odlično otvaramo susret i dolazimo do ranoga vodstva. Do kraja poluvremena stvaramo još nekoliko lijepih prigoda ali ne uspijevamo povećati vodstvo. Kako to inače biva kazna za promašaje stiže u drugome dijelu. Nakon izjednačenja gostiju opet dolazimo do vodstva ali ni to ne uspijevamo sačuvati. Šteta za propustenu priliku za tri boda jer sada nam slijedi jako teško gostovanje u Belišću – izjava je kapetana Zelenih Ante Budimira.

– Na 8.mart, obično se darivaju žene, a mi smo jedni druge častili početničkim greškama. Prvo poluvrijeme Kutjevo je imalo priliku da završi priču, a u drugom smo i mi došli na utakmicu. Na kraju možda i najrealniji ishod. Domaćinu čestitke na fer, korektnoj igri i veliko hvala na gostoprimstvu – komentirao je trener gostiju Saša Berarević.