6. studenoga 2022.

Čuljak u dvije utakmice odveo seniore prema sredini ljestvice

Nogometaši Kutjeva su u Vukovaru kod Vuteks-Sloge upisali veliku pobjedu rezultatom 3:1. Zeleni su dobro otvorili utakmicu uz stalne napade, no prva šansa je došla u 18. minuti kada Majstorović gura Antunovića oči u oči s domaćim golmanom, no vratar odlično brani. U 23. minuti jedna dugačka lopta dolazi do domaćeg Guiterezza koji gura za Marića i to je 1:0 za domaće. Nekoliko minuta nakon toga Međugorac postiže gol za Zelene, ali je pomoćni sudac signalizirao zaleđe. Posljednjih nekoliko minuta prvog poluvremena domaćini nekoliko puta prijete, ali obrana Zelenih je uz pomoć vratara očistila sve opasnosti.

Drugo poluvrijeme Zeleni nastavljaju napadački nogomet, stišću domaćina, pogađaju vratnicu, no rezultat se ne mijenja. Zatim u 73. minuti Antunović prenosi loptu do Međugorca koji sjajno ulazi u šesnaesterac i pogađa suprotnu malu mrežicu. U 82. minuti Jakešević bježi obrani, ali ga na rubu šesnaesterca ruši domaći stoper. Karačić izvodi slobodan udarac gdje pogađa u golmanovu stranu i to je preokret za Zelene. Dvije minute nakon toga ponovno Jakešević bježi obrani domaćih i gura u peterac gdje ponovno Karačić prima loptu i to je krajnjih 3:1.

Bila je to jedna dojmljiva partija Zelenih i ovom su utakmicom pokazali da im nije mjesto na dnu ljestvice. Ekipi Vuteksa je ovo bio prvi domaći poraz ove sezone gdje su do sada imali pet pobjeda i jedan neriješen rezultat.