19. svibnja 2023.

Seniori do vrha napunili mrežu Vuteksa

Ove nedjelje smo odigrali utakmicu protiv sportskog prijatelja Vuteks-Sloge. Pred utakmicu je bilo previše izostanaka zbog kartona i ozljeda te je bilo upitno tko će nastupiti. Na kraju je trener Petar Čuljak skupio početnu postavu gdje su neki igrači igrali na pozicijama koje nikada nisu igrali, dok su na klupi spremno čekali naši mladi igrači.
Utakmica je krenula vodstvom Zelenih u drugoj minuti te je do poluvremena bilo visokih 4:0. Do kraja utakmice je trener Čuljak odlučio odmoriti neke igrače gdje su priliku dobili naši igrači iz škole nogometa (Šestak (G), Matijević, Štokom, Kneis). Svojom igrom su pokazali da klub neće imati problema s domaćim igračima u budućnosti. Drago Matijević je 2003. godište, Matej Iličić 2004. (redovno strijelac i asistent) dok su ostala trojica 2005. Svi oni redovno treniraju i polako ulaze u seniorski nogomet. Tu su nam i talentirani kadeti ( Maljur, Prpić… ) koji će ubrzo biti dio prve momčadi.
U zapisniku je bilo 17 igrača od kojih je 14 s područja Grada Kutjeva, bliže okolice ili ima prebivalište u Kutjevu. U zapisniku zbog ozljeda i kartona još nisu bili Bandalo. Majetić i Budimir J. i Budimir A. Sve domaći dečki koji također spadaju u tu kategoriju što govori da su kod nas gotovo svi igrači domaći. Toliko o tome da u našem klubu igra većina igrača sa strane koja se masovno plaća i slično. Prosjek godina svih igrača u zadnjoj utakmici zapisniku je 22,73 godine što govori da se radi o izrazito mladoj i potentnoj ekipi.