31. siječnja 2023.

Seniori proteklog vikenda odigrali dvije pripremne utakmice

Nogometaši Kutjeva zaključili su svoj drugi tjedan priprema s dvije prijateljske utakmice. U subotu su na ŠRC Kutjevo ugostili odličnu mladu ekipu juniora prvoligaša Lokomotive. Rezultat u toj utakmici bio je 2:2. Zeleni su došli do vodstva u 10. minuti kada Majetić asistira Matheusu za 1:0 i tim rezultatom se otišlo na poluvrijeme. Drugo poluvrijeme trener Petar Čuljak uvodi kompletnu novu postavu koja u 60. minuti podiže vodstvo na 2:0 preko Međugorca. U posljednjih deset minuta gosti postižu pogodak glavom i još jedan pogodak iz jedanaesterca za konačnih 2:2.

Odmah u nedjelju uslijedila je nova prijateljska utakmica, ovoga puta protiv požeške Slavonije koja se odigrala na novom terenu s umjetnom travom u sklopu Stadiona kraj Orljave. Trener Petar Čuljak promijenio je početni sastav nego u subotu kako bi vidio nekoliko kombinacija. Domaća Slavonija dolazi rano u vodstvo nakon opravdano dodijeljenog kaznenog udarca. Siguran izvođač bio je Ivan Antunović. Desetak minuta kasnije, Antunović pokazuje svoju kvalitetu tako što snažnim udarcem postiže fantastičan pogodak kakav se rijetko viđa te se s tim rezultatom 2:0 otišlo na poluvrijeme. Drugo poluvrijeme Petar Čuljak radi nekoliko promjena u sastavu Zelenih. Između 55. i 65. minute Zeleni rade prekret u svoju korist preko Majstorovića i dvostrukog strijelca Jakeševića. Slavonija vraća neriješeni rezultat preko Kovrea nakon jedne odbijene lopte. U posljednjim sekundama mladi igrač Kutjeva Kneis probija po desnoj strani i centrira za Karačića koji postavlja konačan rezultat 4:3 u korist Zelenih.

Trener Zelenih Petar Čuljak dao je svim igračima (njih 25) veliku minutažu uključujući i juniore koji su pokazali da se na njih može računati te u globalu može biti zadovoljan igrom svoje ekipe.