23. ožujka 2023.

Seniori slavili protiv Graničara u zaostaloj utakmici 16. kola

Prekrasno je bilo u Kutjevu, lijepo vrijeme, sjajan travnjak i dvije ekipe željne nadigravanja i pobjede kojoj su se na kraju veselili Zeleni, odnosno Crni iz Kutjeva.Graničar je “kasnio” na utakmicu, dobrih 20-25 minuta Ilićeva momčad nije odigrala ništa u Kutjevu što je domaćin kapitalizirao i u petoj minuti nakon kornera Marin Majetić “prenosi” loptu u daljnju malu mrežicu za vodstvo Čuljkove momčadi. Nije Kutjevo stvaralo velike prilike, ali je izgledalo puno organiziranije i kvalitetnije. U 32. minuti bilježimo prvi pokušaj Graničara, no ni prilikom udarca Marka Pastuovića Zuluaga nije imao posla. Imao ga je nešto kasnije i nije se baš proslavio, dva visoka ubačaja je krivo procijenio, zaplivao je ali je domaća mreža uz malo sreće ostala netaknuta pa se na odmor otišlo s minimalnih 1:0.

U nastavak gosti kreću odlučnije, no niti domaćin nije neambiciozan pa se Graničaru u 54. minuti otvara prilika iz kontre koju sjajnim golom završava kapetan Josip Lotar, možemo reći da je sve sam obavio, sjurio se u kazneni prostor, oslobodio čuvara i snažnim udarcem probio Zuluagu. Nije dugo trajalo veselje gostujućih navijača. U 57. minuti Čuljak vuče ključni potez, u igru ubacuje Antu Budimira i Karla Antunovića, a ovi mu samo četiri minute kasnije uzvraćaju na najbolji mogući način, kapetan je ubacio iz kuta, Karlo je najviši na pet metara od Ivkića koji nije imao nikakve šanse! Posljednjih 15ak minuta Graničar je krenuo otvorenog garda, domaćin je čekao i dočekao svoju šansu za potvrdu pobjede u 87. minuti, najveći dio posla obavio je Marko Karačić koji je na drugoj vratnici pronašao usamljenog Karla Antunovića koji je svojih sjajnih pola sata okrunio još jednim pogotkom glavom, ovaj put iz daleko lakše pozicije.

Igrač utakmice: Karlo Antunović

Nastavljamo u istom ritmu i tražimo pogodak više od suparnika bez obzira tko je s druge strane terena, a ovoga puta smo imali dvoje za tango – otvorena utakmica do samoga kraja je ono što gledatelji vole i traže pa smo im to i priuštili. Prije svega zahvale kolegi Iliću koji se došao nadigravati, tražio izjednačenje i pobjedu no na kraju su se radovali moji momci. Zanimljiva i neobična utakmica, razbijamo mitove i ono što nam je nekada bio problem postaje naše oružje pa zabijamo iz prekida i već drugu utakmicu iz kornera, a danas sva tri glavom. Nije čudo da je Graničar na vrhu, odlična i dobro posložena momčad sa sjajnim pojedincima od kojih je ovoga puta zabljesnuo Lotar no ipak ga je zasjenio Karlo Antunović s dva pogotka i velikom željom koja je bila itekako vidljiva. Malo smo izrotirali da se ne potrošimo ekipno previše jer imamo još jednu tešku utakmicu u kratkom vremenskom periodu pa je priliku za debi dobio Jakov Šinko i iskoristio je na najbolji mogući način. Čini se da smo konačno i razbili mit o našim dugogodišnjim neriješenim utakmicama pa smo uzvratili Graničarima za visoki poraz u prvom kolu, ali bez obzira na ovaj njihov poraz mislim da su najizgledniji kandidat za naslov prvaka. Na kraju velike zahvale svim mojim dragim igračima jer su mi podarili krasan slatki osjećaj zadovoljstva zbog pobjede prije puta u Split – vidimo se u nedjelju u novoj potrazi za golom više od suparnika, a upravi poručujem i javno ako žele spreman sam potpisati doživotni ugovor jer se doista osjećam jako ugodno s ovom grupom ljudi u klubu i oko njega – prokomentirao je Petar Čuljak, trener Kutjeva.