14. listopada 2018.

Sjajni Petar Karamatić srušio Kutjevo

KUTJEVO – RADNIČKI 0:1

Nije to bila ljepotica, po očekivanju bilo je puno opreza na obje strane, ali se definitivno imalo što vidjeti. Prvih 15ak minuta je proteklo u ispitivanju snaga bez nekakvih ozbiljnijih napadačkih pokušaja, a nakon toga gosti su prepustili laganu inicijativu Kutjevu i čekali svoju šansu. Prijetnji je bilo na obje strane, no domaćin je nekako ostao dužan, inače odlični Domagoj Majetić nije bio na visini zadatka, nekoliko mu je lopti pobjeglo kada je imao priliku kreirati opasnost pa je napadački trojac ostao bez pravih lopti. Kada se već činilo da će se na odmor bez pogodaka ukazao se najbolji igrač utakmice Petar Krešimir Karamatić koji je započeo jednu akciju na svojoj polovini, pa se ubacio u napad i tamo u maniri rasnog napadača primio loptu među dvojicom braniča, namjestio se i pogodio u malu mrežicu.

I nije to razlog za status najboljeg igrača utakmice, tokom svih 90 minuta Karamatić je bio sjajan, kako su se mijenjali domaći napadači tako ih je redom sjajno neutralizirao, naravno u suradnji s iskusnim Džankom. Ono što je njima prošlo pokupio je Rajndl koji se posebno istaknuo sjajnim ulaskom u noge Jelčiću koji je ostao sam na 6-7 metara desetak minuta prije kraja. U nastavku je Kutjevo krenulo bolje, jače, pokušavali su doći do pogotka, imali nekoliko dobrih pokušaja ali nisu uspjeli. Valja istaknuti i da je Radnički zakinut za kazneni udarac nekoliko minuta prije završetka susreta, no sigurno se nitko iz Meca neće žaliti zbog toga. Jedan novak u ligi je preuzeo žezlo od drugog..