7. travnja 2019.

Kutjevo slavilo u odličnom derbiju

KUTJEVO – HAJDUK 3:2

Kako je krenulo činilo se da ćemo gledati rat na terenu, u prva dva napada u 1. i 2. minuti dva prilično žustra starta napadača, no nakon toga je prestala svaka grubost, tek jedan malo oštriji start u preostalih 88. minuta ove nogometne ljepotice. Prilika je bilo na obje strane, nešto više za domaćina, ali svakako imaju gosti za čim žaliti, posebice u drugom dijelu kada su domaći zaigrali s trojicom u posljednjoj liniji što je odlično koristio Filipović i dolazio u dobre situacije, ali niti jednom nije bio koncentriran do kraja.

Otvaranje utakmice kao u najljepšim snovima gostujućeg trenera, u 20. minuti imali su 2:0 i utakmicu potpuno pod kontrolom. Prvi je Tokića probio iskusni Darko Kovačić, a onda i mladi Filip Deitzman koji je majstorski “špicom” pogodio sa 13-14 metara ostavivši domaćeg vratara bez ikakve reakcije. U 35. minuti domaći preko kapetana Ante Budimira dolaze do smanjenja i vraćaju se u utakmicu. Odmah u sljedećem napadu gotovo i izjednačenje, ali Majetićev pokušaj glavom odlazi nekoliko centimetara pored vratnice. U nastavak Kutjevo kreće sa spomenutom promjenom u formaciji što im se ekspresno vratilo pa u 49. minuti dobivaju priliku s bijele točke što u poravnanje pretvara Filip Nemec. U toj euforiji domaćin dolazi i do potpunog preokreta, krasan prodor Jakeševića i dobru povratnu loptu koristi Marin Majetić i definitivno si osigurava status najboljeg igrača utakmice. Bez obzira na taj gol nevjerojatno je koliko je taj mladić pretrčao, u koliko je duela bio i koliko je srce ostavio na terenu! Kutjevački Mario Mandžukić! Do kraja je bilo isto tako zanimljivo iako nije više bilo pogodaka, spomenuti Filipović je tri puta sam jurio prema Tokiću ali ga je domaća obrana svaki put stigla i izgurala u stranu, a na drugoj strani Huska je u dva navrata sjajno obranio i držao Hajduk u igri.