4. svibnja 2022.

VODEĆI HNK VUKOVAR 1991 ZAUSTAVLJEN U KUTJEVU

NK Kutjevo – HNK Vukovar 1991 2:2
U jednoj teškoj utakmici protiv odličnog protivnika seniori su osvojili veliki bod. Već u 1. minuti gosti izvode korner nakon kojeg je Tustonjić glavom pospremio loptu odmah u prvi kut gola. Nakon toga gosti dominiraju terenom, Zeleni se ne snalaze dobro na terenu, ali uspijevaju spriječiti gostujuće napade. Nakon jednog centaršuta sa strane igrač Zelenih Berbić ostaje sam na pet metara ali pogađa gredu. U 38. minuti protivnički Aleksić ostaje sam na pet metara i posprema loptu pod gredu za 2-0. U 45. minuti Zeleni izvode prekid, Berbić vraća loptu na peterac gdje Grafina glavom ubacuje loptu u mrežu koju su protivnici izbacili, ali lopta je cijelim obujmom prešla liniju. Drugo poluvrijeme Zeleni bolje stoje na terenu, u nekim situacijama su bili opasniji po gol Vukovara, ali Vukovar je također pritiskao Zelene s mnogobrojnim ubačajima. U 69. minuti jedna kontra Zelenih, mladi Iličić prolazi po lijevoj strani i odigrava paralelnu loptu u peterac gdje gostujući Aleksić nespretno šalje loptu u vlastitu mrežu za konačnih 2-2. Ova utakmica je dokaz da se dobar pristup uvijek isplati i da se može i protiv ekipa koje su dominantnije od ostalih u ligi. Treba naglasiti da su naši igrači danas nastupili bez 6 igrača (Jakešević, Kalanj, Samaržija, Budimir J., Kozić i Paulić) dok su ozlijeđeni Majstorović i Majetić ušli pomoći ekipi u drugom poluvremenu. Ekipi HNK Vukovar 1991 – službena stranica čestitke na dobroj utakmici i želimo im puno sreće u ostatku natjecanja kako bi ostvarili svoj cilj – plasman u 2. HNL.